טקס יום הזיכרון לנופלים ולחיים - "רסיסים" של נט"ל בקרית שמונה

זהו סיפור על קפסולת זמן של 4 חודשים בדרום לבנון, בתפקידי כמפקד מחלקה 2 ברובאית 13 של גולני. ובמיקוד על חודשיים וקצת בהם הייתי מפקד מוצב טייבה.
זה סיפור על אינטנסיביות של אירועים, שתמיד סיפרתי לעצמי שהיו רק "כמעט", ולכן לא חשבתי שיש להם מקום. לא התייחסתי למה האינטנסיביות של ה"כמעטים" האלו עשתה לי ולנפש שלי.
זו היתה תקופה שבא חוויתי את עצמי לראשונה חוצה שוב ושוב את הגבולות שלי בהתקפי זעם, בתגובות קיצוניות ולא שפויות. בחווית שיגעון, ובעיקר – בדידות.

לפוסט המלא > 

השתתפות בכנסים וטקסים

במסגרת "קונגרס הגברים השלישי למען המאבק באלימות כלפי נשים" שהתקיים ב- 19.11.2020, של אונ' בר-אילן ואסל"י, הנחתי שיח אודות חלופות ענישה אפשריות לגברים שנהגו באלימות כלפי נשים.

במסגרת הכנס ה-5 "גבריות ואבהות בתקופה של שינוי", באונ' תל-אביב שהתקיים ב- 3/08/2020, נשאתי הרצאה בשם: "מבודדים בסלון, ביחד בלבנון" – על הקבוצה 'סיפורים מלבנון – מה שקרה במוצבים'. 

ראיונות במדיה

ראיון לעיתון "קו למושב" עם תמר פלד עמיעד

תאריך: 12/09/2021
מדיה: מודפסת – עיתון "קו למושב" + אינטרנט אתר "כנס מדיה"

"לגברים קשה להכיר בעובדה שהם נזקקים לאמפטיה" אומר צחי הררי מייסד "מעגלי גברים"

"למדתי שמאחוריי כל ביטוי אלים של כעס קיימת תחושה קשה של האדם, שלא רואים אותו ולא מקשיבים לו. למדתי שכעס הוא חלק מהחיים אבל יש דרכים לתת להם ביטוי והם מיטיבות," אומר צחי הררי, ממושב מיצר, שייסד את "מעגלי גברים" לאחר שלמד את הנושא. "במעגל כולם שווים. כולם רואים את כולם. לכולם יש מקום במעגל – חכמת המעגל מאפשרת לנו להתבונן אל עומק הדברים, בכנות וברגישות, ולגלות רבדים חדשים, ומתוכם לגדול ולהתפתח". צחי הררי מעגלי גברים

ראיון לתכנית "שקופים" עם שמעון פריאנטה

תאריך: 4/03/2021
מדיה: רדיו ארץ הגולן

שמעון פריאנטה מארח אותי בתכניתו המרגשת "שקופים" ב- רדיו ארץ הגולן . אנחנו מדברים על המסע של שנינו בעולם לצד הפוסט-טראומה הצבאית. הצטרפו אלינו. שמעון בחר גם אחלה שירים!

כתבה באתר מאקו במדור "נשים"

תאריך: 11/01/2021
מדיה: אתר מאקו Mako

"האלימות של אביעד משה לא הופיעה ברגע של אובדן השליטה"

בראיון הגנוז ב"כאן" קרא לעצמו אביעד משה גבר נורמטיבי. הוא אמר שזה היה רגע של איבוד שליטה וטען ש"זה יכול לקרות לכל אחד". ומאז כולנו קצת מוטרדים: האם כל גבר יכול להגיע למצב שבו הוא דוקר את אשתו ליד בנם הפעוט? צחי הררי, מנחה מעגלי גברים, צפה גם בראיון של שירה איסקוב בעובדה וניסה להבין את הסיבה להתפרצות. ולא. זה לא יכול לקרות לכל אחד.

ראיון לתכנית "בוער בי השינוי" עם נעמה סלנט

תאריך: 3/01/2021
מדיה: רדיו ארץ הגולן

נעמה סלנט מארחת אותי בתכניתה המרגשת "בוער בי השינוי" ב- רדיו ארץ הגולן. דיברנו על גברים, גבריות ובכלל על אתגרי החיים שאנחנו מוצאים להם תמיכה במעגלי הגברים. 

סערת ליאון רוזנברג: על מעגל גברים כבר שמעתם? / זיוה מוגרבי-קובני

תאריך: 30/11/2020
מדיה: מודפסת ואינטרנט "ישראל היום"

צחי הררי מנחה מעגלי גברים ומארגן קבוצת הגברים "מעגלי שטח", הכוללים מפגשי גברים בטבע סביב מדורה או טיולי שטח, מציין כי, "מדובר במפגשים ייחודיים. אנחנו נפגשים בימי שישי או שבת, מכינים ביחד ארוחה, מדברים סביב מדורה, מטיילים ומקבלים לא מעט חיזוקים.

ראיון לתכנית הרדיו "הכרה עצמית" עם מָרִי שָׁרוֹן קוֹגָן

תאריך: 27/07/2020
מדיה: רדיו קול יזרעאל

מָרִי שָׁרוֹן קוֹגָן מארחת אותי בתכניתה "הכרה עצמית. כך היא כותבת:

השבוע הזה טלטל עד כאב את כלל הציבור בישראל, 'האונס הקבוצתי באילת'. לכן הרגשתי צורך עז להזמין את אחד האנשים שמלווה, מטפל ומנסה בכול יכולותיו ונסיונו למגר את התופעה המחרידה הזו.
מחר, אארח את צחי הררי. זו תהיה אחת התוכניות החשובות שכולם צריכים לקחת חלק בה. צחי יענה על שאלות קשות גם בשידור וגם באופן פרטי לכול מי שירגיש שהוא זקוק לעזרתו.

שתי הקלקות מלבנון / ראיון עם איתמר מור

תאריך: 1/05/2020
מדיה: מודפסת – מגזין שישי "עולם קטן"

התקופה המהותית של הררי בלבנון הייתה בקיץ 1998 , "אז שירתי כמ"מ ברובאית של גדוד 13 בגולני. פיקדתי כחודשיים וחצי על מוצב טייבה בלבנון. מדובר במוצב פלוגתי, ובהחלפה של הקו הוא הוגדר מחדש מוצב מחלקתי. המשמעות הייתה שאם עד אז ישבו שם מ"פ וסמ"פ, פתאום מצאתי את עצמי מ"מ צעיר, סג"ם בן 22 , מפקד לבדי על מוצב שחוץ מלוחמי הרובאית יש בו גם כוחות נוספים שכללו שני טנקים על צוותיהם, תצפיות, פלוגת מסלול, גששים, חימוש, חבר'ה של המסייעת עם המרגמות ועוד. נוצר מצב שבו חוץ מהחיילים שלי נדרשתי לפקד על כוח נוסף של כ־ 60 חיילים שבכלל לא היו שלי".

הלוחמים מלבנון שבים לרצועת הביטחון - מעגל שיח לוחמים בהנחיית אור הלר

תאריך: 27/04/2020
מדיה: טלויזיה ערוץ 13

"אני הייתי קמב"ץ בבסיס טירונים של גולני בזמן שכל הגדוד היה בקו רכס רמים הראשון", סיפר צחי ההרי, ששירת בגדוד 13 בגולני. "אני בתור קמב"ץ בבא"ח הייתי צריך להכין את משמר הכבוד. באותם חודשים של אוגוסט-ספטמבר 97' זה מה שעשינו – הלוויות". הררי אמר כי כבר באוקטובר באותה השנה הם חשבו שהכול נגמר, עד לשיחת הטלפון שקיבל שהוכיחה לו שלא. "הסמב"צית אמרה לי שיש לנו הרוג מהגדוד

שיח לוחמים מלבנון - פאנל בהנחיית שי גולדן

תאריך: 26/04/2020
מדיה: וידאו באינטרנט – אתר Funzing

שידור מיוחד בהנחיית שי גולדן, עם שלושה לוחמים שעשו את שירותם הצבאי במוצבים בלבנון. הצטרפו אלינו לשידור מלא בסיפורים אישיים מרגשים, זכרונות מטלטלים וכמה תובנות עמוקות על משמעות היות אדם חייל קרבי בישראל.
משתתפים: חיים הר-זהב, שי לוי וצחי הררי

ראיון לתכנית "מגלים גולן" עם שמוליק חזן

תאריך: 5/03/2020
מדיה: רדיו ארץ הגולן

שידור מיוחד בהנחיית שי גולדן, עם שלושה לוחמים שעשו את שירותם הצבאי במוצבים בלבנון. הצטרפו אלינו לשידור מלא בסיפורים אישיים מרגשים, זכרונות מטלטלים וכמה תובנות עמוקות על משמעות היות אדם חייל קרבי בישראל.
משתתפים: חיים הר-זהב, שי לוי וצחי הררי

ראיון לתכנית הרדיו "הכרה עצמית" עם מָרִי שָׁרוֹן קוֹגָן

תאריך: 27/02/2019
מדיה: רדיו עפולה והעמקים

ראיון יחודי עם צחי הררי, מנחה מעגלי גברים.
כן… כן… לא רק לנשים!
גם גברים צריכים ורוצים.
מה זה בכלל מעגל גברים, ולמה זה חשוב?
לכל אותם גברים, צעירים ומבוגרים, בכל סטטוס בחיים, מרגישים שלא קלה לכם ההתמודדות עם תהליכי החיים, הצטרפו אלינו לתוכנית ״ הכרה עצמית״ עם מרי שרון קוגן שתארח את צחי הררי, מנחה ומוביל גברים להתחזקות, הצלחה ושינוי.

גם זה קורה - צחקו עליי בשידור חי...

תאריך: 10/02/2020
מדיה: רדיו 90FM

צמד הקשקשנים דרור רפאל וארז קליימן עשו חיפשו בגוגל "מחבק עצים" והגיעו לכתבה שאפשר למצוא פה למטה… הם התקשרו אליי ומרגע שעליתי לשידור הם רק "הריצו דאחקות" ולא נתנו לי לדבר בכלל. בהתחלה זה היה מאתגר ואף מעליב, אבל בהמשך הבנתי שזה מה שזה – שעשוע מהדרג הנמוך לעצמם ולמאזינים שזה מצחיק אותם, אז איחלתי להם שיזכו לחבק עץ בקרוב, וסיימנו את הראיון. 

ראיון בטלויזיה בתוכנית "פותחים יום" עם נעה רוזין ואלעד זוהר

תאריך: 25/12/2018
מדיה: טלויזיה ערוץ 13

הראיון נערך בעקבות כתבה של לין לוי על גברים שמסייעים בלידות. 

כתבה באתר xnet של ynet ובעיתון המודפס "לאישה"

תאריך: 23/12/2018
מדיה: מודפסת – עיתון לאישה + אינטרנט אתר Xnet

כתבתה של לין לוי על גברים שמסייעים בלידות

מי הם גברים שעובדים כדולות?
מחפשים מלווה ללידה? מה הסיכוי שתבחרו בגבר? תכירו דור חדש של אנשי מקצוע שנכנסים לתחום הכי נשי שיש: "להיות גבר דולה זה סוג של תיקון של החברה".
קורס הכנה ללידה נמצא ברשימת המשימות של כל זוג המצפה לילד ראשון, אבל הוא לא מכין את הגבר לדיסוננס שהוא עתיד לחוות בלידה. "בלידה, הכל סביב האישה. ומקומו של הגבר מתערער", אומר צחי הררי, מנחה מעגלי גברים שמעביר קורסי הכנה ללידות בית לגברים

כתבה באתר מאקו במדור "דיבור ישיר"

תאריך: 2/07/2018
מדיה: אתר מאקו Mako

אני מחבק עצים ואני לא מתבייש בזה / מאת: צחי הררי

גולשים זעמו בסוף השבוע על סרטון שפורסם ברשת ובו הבהירה אישה המתנגדת לחיסונים שהיא "לא חברה בכת ולא מחבקת עצים". כולם כעסו על השיח הלא-אחראי – אבל אף אחד לא דיבר על הזלזול באנשים שמחבקים עצים

ראיון עם נילי לייבוביץ' ברדיו "ארץ הגולן".